Szkoła Podstawowa nr 16 im. profesora Rudolfa Ranoszka

44-338, Jastrzębie-Zdrój

ul. Komuny Paryskiej 18c

„ Serce z Internetu – czyli czy można znaleźć przyjaźń w sieci ”

Uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych uczestniczyli w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu-Zdroju w spektaklu teatralnym

pt: „ Serce z Internetu – czyli czy można znaleźć przyjaźń w sieci ” przygotowanym przez Poznański Teatr Aktora oraz brali udział w warsztatach teatralnych.

Spektakl mówił o nawiązywaniu znajomości przez Internet. Ukazywał jak łatwo jest pogrążyć się w fikcji wirtualnej rzeczywistości i zostać pozbawionym realnej oceny poznanych ludzi, narażając się tym na niebezpieczeństwo. Przedstawienie skłoniło młodzież do refleksji nad rolą przyjaźni, potrzeby akceptacji, radzenia sobie z przeciwnościami. Uczyło, że nic nie zastąpi realnego kontaktu z drugim człowiekiem.

Dziękujemy wszystkim uczniom za reprezentowanie naszej szkoły oraz za zaangażowanie podczas warsztatów.