Szkoła Podstawowa nr 16 im. profesora Rudolfa Ranoszka

44-338, Jastrzębie-Zdrój

ul. Komuny Paryskiej 18c

Prelekcje- Bezpieczeństwo na drodze.

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w prelekcjach przeprowadzonych przez funkcjonariusza z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu- Zdroju.
Celem spotkania było przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz popularyzowanie właściwych postaw w tym zakresie. Policjant przypomniał uczniom o zasadach, które obowiązują ich jako pieszych oraz kiedy kierują rowerami lub hulajnogami elektrycznymi.
Tłumaczono młodym słuchaczom, że hulajnogami należy poruszać się jednoosobowo, zgodnie z zasadami, a także należy parkować pojazd w sposób prawidłowy. Ponadto podkreślono, że noszenie elementów odblaskowych jest bardzo ważne, nie tylko w okresie jesienno-zimowym.
Na zakończenie funkcjonariusz opowiedział uczniom na czym polega policyjna służba oraz zaprezentował elementy swojego umundurowania i wyposażenia.