Obchody Dnia Ziemi.

Monika KłapsiaBez kategorii

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole rozpoczęliśmy po świętach wielkanocnych. Trwały one aż do weekendu majowego. Celem tegorocznych obchodów było uświadomienie wszystkim, jakim zagrożeniem jest dla naszej planety nadmierna produkcja odpadów i jak temu przeciwdziałać. Z uczniami zostały przeprowadzone pogadanki.

Odbyły się konkursy na eko-maskotkę i eko-torbę dla chętnych uczniów z klas 1-8.

Odbyły się również konkursy klasowe na najciekawsze propozycje zachowań proekologicznych i wiedzy w myśl „No Waste”.

• W konkursie na eko-maskotkę wyróżnienie otrzymują Julia Kowalik z 5a, Justyna Krzystała z 1a i Alicja Kłopeć z 3b.
  • Wyróżnienie za eko-torbę otrzymują: Antoni Wzientek z 2b, Wojciech Michniewicz z 8a, Julia Durczok z 8a, Katarzyna Jabłońska z 4a.
  • Uczniowie wyróżnieni w konkursie wiedzy z zakresu ograniczania odpadów na Ziemi zostali poinformowani na lekcjach biologii lub geografii.
  • Wyróżnienie za najciekawsze propozycje bycia No Waste otrzymują klasy: 5a, 7c i 8a.

Gratulacje 🙂