Dzień Ziemi

Monika KłapsiaBez kategorii

Przywróć naszą Ziemię” przewodnim hasłem Światowego Dnia Ziemi 2021 roku.

Ze względu na pandemię uczciliśmy ten dzień w innej formie niż zazwyczaj. Chcieliśmy, aby było optymistycznie. Wielu uczniów zaangażowało się w działania nawiązujące do tegorocznego hasła. Chętni uczniowie mogli podjąć działania, które uratują pszczoły, dadzą pokarm nam oraz innym zwierzętom, zapobiegną utracie wody z gleby, wzbogacą ją w składniki mineralne. Jest wiele różnych rozwiązań, np. zasadzenie lub zasianie ziół, kwiatów miododajnych, nasion rzodkiewki, rzeżuchy, warzyw, wykonanie kompostownika, zasianie kwietnej miniłąki. Do siania można było wykorzystać ekodoniczki, np. tekturowe wytłoczki na jajka, papierowe torebki, puszki.

Podjęcie najprostszych działań jest dobrą okazją do promowania postaw proekologicznych.

Dziękujemy za zaangażowanie naszym Uczniom i ich Rodzicom. Zapraszamy do galerii zdjęć.