Podziękowania

Karolina KostorzBez kategorii

Kochani Rodzice, Uczniowie, Harcerki i Harcerze 16 PDH Wataha! 29.12.2020 Chorwację nawiedziło trzęsienie ziemi. Epicentrum miało miejsce w Petrinji, 60 km od stolicy Chorwacji – Zagrzebia. Osiem osób straciło życie, w tym 13- letnia dziewczynka. Większość budynków nie nadaje się do ponownego użytkowania. Zawaliły się szkoły, przedszkola, dom dziecka. Do pomocy poszkodowanym włączyło się Studenckie Koło Naukowe Ljudi we Wrocławiu wraz ze stowarzyszeniami akademickimi i harcerskimi. Pani Janina Bogusz-Wiśniewska osobiście zna Maćka Ogrodzkiego, który zorganizował akcję charytatywną. Jest on harcerzem z zaprzyjaźnionej z nami drużyny z Czyżowic. Pani Janina Bogusz-Wiśniewska wyraża ogromne słowa podziękowania za włączenie się do akcji i przekazanie darów. Do punktu zbiórki w WDK w Czyżowicach od nas z Jastrzębia pojechało 6 pełnych po brzegi samochodów. Dwa długie wieczory segregowano wszystkie dary. Zebrano wspólnie około 70 dużych worków i ogromną ilość pudeł przepełnionych potrzebnymi produktami. W darach od Państwa znalazły się ubrania dziecięce, dla młodzieży i dorosłych, środki higieniczne, ręczniki, pościele, jedzenie długoterminowe, słodycze oraz zabawki. Ponadto przekazali Państwo także 1030 zł, za które zostaną zakupione rzeczy dla domu dziecka (po rozmowie z dyrekcją tego domu). Wpłacali również Państwo pieniądze poprzez stronę internetową www.zrzutka.pl. Wśród zapakowanych rzeczy znalazłam przepiękny list skierowany do dzieci w Chorwacji, oto jego treść: ” Kochani! Mam nadzieję, że chociaż troszkę się uśmiechniecie. Wiem, ze los Was bardzo okrutnie potraktował. Dzielę się tym co mogę i trzymam kciuki, aby w szybkim czasie Wasze życie odmieniło się na lepsze. Pamiętamy o Was F i F Polska” Pani Janina Bogusz-Wiśniewska pragnie skierować do Państwa ogromne słowa podziękowania za ogromną pomoc, za dawanie przykładu, kształtowania charakterów dzieci w poczucie odpowiedzialności za losy drugiego człowieka, okazywania dobroci, uczenia empatii. Pani Janina pragnie podziękować wszystkim, którzy włączyli się do akcji, nie tylko uczniom naszej szkoły i ich Rodzicom, ale także absolwentom SP 16 oraz dzieciom z przedszkola. Szczególnie słowa podziękowania pragnie Pani Bogusz-Wiśniewska skierować do harcerek i harcerzy, którzy osobiście przywieźli dary i pomagali w segregacji. Takie czyny uszlachetniają nasze dzieci. Ogromne podziękowania przesyła także Maciej Ogrodzki.