Zoom – system wideokonferencyjny do zdalnego nauczania uczniów

Karolina KostorzBez kategorii

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W odpowiedzi na zalecenia MEN oraz oczekiwania zarówno Państwa, jak i dzieci, nauczyciele w miarę możliwości będą prowadzili zajęcia online. Jako narzędzie zapewniające prowadzenie zdalnego nauczania poprzez bezpośredni kontakt wideo nauczyciela z uczniami będzie wykorzystywana aplikacja Zoom. Umożliwia ona udostępnianie materiałów dydaktycznych (prezentacji, dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, grafik), nanoszenie ręcznie poprawek na udostępnianych dokumentach, korzystanie z białej tablicy oraz nagrywanie lekcji. Nauczyciel ma możliwość śledzenia aktywności uczniów, zadawania pytań, proszenia do odpowiedzi, a uczniowie mogą również wirtualnie podnieść rękę do odpowiedzi. Z programu można korzystać z wykorzystaniem dowolnego sprzętu: smartfonów, tabletów, notebooków, komputerów. Oczywiście dostęp do aplikacji i możliwość korzystania z niej jest bezpłatna.

W Internecie zamieszczonych jest mnóstwo filmów instruktażowych, które „krok po kroku” demonstrują jak należy zainstalować,
a następnie korzystać z Zoom’a. Wszystkie pytania, problemy i wątpliwości można zgłaszać na adres: k.kostorz@awf.katowice.pl lub karolciakostorz@o2.pl

Cała społeczność szkolna dołoży wszelkich starań, aby nauczanie zdalne przebiegało sprawnie i skutecznie.
Pani Dyrektor wraz z nauczycielami dziękuję za dotychczasowe zrozumienie, cierpliwość i wsparcie.

Wszystkim Rodzicom oraz Uczniom życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności