Czasy PRL-u w Galerii Historii Miasta

Karolina KostorzBez kategorii

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszam do obejrzenia online wystawy sprzętu audiowizualnego z okresu PRL-u, która znajduje się w Galerii Historii Miasta Jastrzębie-Zdrój. Poniższy film prezentuje fragment wystawy pt. „Świat dźwięku i obrazu – wystawa sprzętu audiowizualnego
z okresu PRL-u”. Zgromadzono ponad 100 eksponatów z dziedziny RTV z okresu PRL-u, radioodbiorniki, magnetofony, gramofony, telewizory, rzutniki i projektory. Pierwsze wideo skupia się na radiach, przedstawia różne rodzaje odbiorników radiowych od ogromnych stacjonarnych po małe kieszonkowe radyjka, które były wielkimi osiągnięciami polskiej myśli technicznej i wizualnej. Wystarczy kliknąć w poniższy film, by powrócić do czasów PRL-u.

Serdecznie polecam
Karolina Kostorz