WF – kl. 8b

Karolina KostorzBez kategorii

Moi wyjątkowi Ósmoklasiści!

Mam nadzieję, że zapału i optymizmu Wam nie brakuje. Dla Tych, którzy się zamartwiają, narzekają lub czują brak energii, mam dobre wieści – to już ostatni dzień nauki. Od jutra macie kilka dni wolnych:) Poza tym po świętach zajęcia z wychowania fizycznego nie będą już teoretyczne. Ilość wiadomości, które macie opanować w ramach realizacji podstawy programowej, będzie naprawdę minimalna:)
Dziękuję za przesłane rozwiązania zadania oraz wypełnione dzienniczki tygodniowej aktywności fizycznej. Czekam na kolejne pliki:)
Temat dzisiejszych zajęć jest ważny dla Was i każdego człowieka. Dotyczy bowiem stresu – mechanizmów jego powstawania, a przede wszystkim sposobów skutecznego radzenia sobie z nim. Słuchanie muzyki, uprawianie różnych rodzajów aktywności fizycznej, choć zmniejszają jego poziom, pozwalają się odprężyć i zrelaksować, nie są postrzegane przez badaczy jako skuteczne strategie walki. Wkraczacie powoli w dorosłe życie. Co Was czeka? Mnóstwo stresowych sytuacji:) Ważne jest podjęcie takich działań, które nie odłożą problemu na później, ale go rozwiążą. Stres sam w sobie nie jest zły. Wiele osób mobilizuje do działania 🙂 Przygotowałam dla Was prezentację dotyczącą powyższej tematyki:

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/radzenie-sobie-ze-stresem.pdf

Druga część zajęć dotyczy współczesnego pojęcia zdrowia oraz aktywnego wypoczynku. Przygotowałam dla Was prezentację,
z której dowiecie się, że według Światowej Organizacji Zdrowia, zdrowie nie oznacza tylko braku choroby. Zachęcam Was do dokładnego zapoznania się z treścią dostępną tutaj:

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/Współczesne-pojęcie-zdrowia.pdf

Natomiast z prezentacji poniżej dowiecie się jakie są rodzaje wypoczynku i w jaki sposób można wykorzystać świąteczny czas.

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/aktywny-i-bierny-wypoczynek.pdf

Proszę zapoznajcie się z jej treścią. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości – piszcie do mnie na adres: karolciakostorz@o2.pl.
Jestem zawsze do Waszej dyspozycji.

Trzymajcie się dzielnie! Uczcie się i ćwiczcie!
Wasza wychowawczyni