WF – kl. 7b

Karolina KostorzBez kategorii

Witajcie Siódmoklasiści!

Nie każdy lubi biegać czy grać w koszykówkę, prawda? A przecież ruch jest niezbędny jeśli chcemy zachować zdrowie. Co zatem możemy zrobić? Rodzajów aktywności fizycznej jest cały szereg. Wysiłek nie ogranicza się do gier zespołowych. Te oczywiście najłatwiej zastosować na lekcji wychowania fizycznego. Stwarzają one możliwość kształtowania odpowiednich relacji w grupie, przestrzegania decyzji sędziego, godzenia się z porażkami oraz okazywania szacunku rywalowi. W dorosłym życiu nie każdy ma jednak możliwość podejmowania takich rodzajów aktywności fizycznej, które wymagają dużej liczby współćwiczących. Nie każdy też lubi grać z innymi.
Część osób zdecydowanie bardziej woli spędzać czas samemu, interesuje się bieganiem, pływanie czy jazdą na nartach. Indywidualnych rodzajów aktywności ruchowych jest całe mnóstwo. Nie liczy się to, jaki wysiłek ktoś podejmuje, ale tylko to by ćwiczył, by dbał o swoją sprawność i zdrowie. Teoretycy różnych form aktywności ruchowej nieustannie poszukują nowych sposobów motywowania ludzi treningów oraz rodzajów sportów, dyscyplin, które zainspirują innych, niezależnie od płci czy wieku. Aby każdy człowiek wybrał taki rodzaj aktywności fizycznej, który go zainteresuje i będzie sprawiał mu radość a nie będzie z kolei przykrym obowiązkiem i życiową udręką, musi wiedzieć jakie są możliwości. I taki jest właśnie temat dzisiejszych zajęć. Chciałabym zapoznać Was z nowoczesnymi formami aktywności fizycznej. Część z nich jest Wam na pewno dobrze znana. Inne natomiast mogą okazać się dla Was sporym zaskoczeniem. I na to właśnie liczę:) Zachęcam Was do obejrzenia trzech prezentacji:

https://prezi.com/nwm1zfutws1z/nowoczesne-formy-aktywnosci-fizycznej/
https://prezi.com/ypxbkgo10thr/nowoczesne-formy-aktywnosci-fizycznej/
https://prezi.com/xciiz0nsjz0e/wspoczesne-formy-aktywnosci-ruchowej/

Polecam również informacje zawarte na stronie:
http://www.gminachorzele.pl/co-cwiczyc-wspolczesne-formy-aktywnosci-fizycznej/

Szukajcie, a na pewno znajdziecie taki rodzaj aktywności fizycznej, który zaciekawi Was na tyle, że będziecie chcieli spróbować poćwiczyć:)

Tego Wam życzę:) Powodzenia:)
Wasza nauczycielka wf:)