WF – kl. 7b

Karolina KostorzBez kategorii

Moi niepowtarzalni Siódmoklasiści!

Mam nadzieję, że zapału i optymizmu Wam nie brakuje. Dla Tych, którzy się zamartwiają, narzekają lub czują brak energii, mam dobre wieści – to już naprawdę końcówka. Jeszcze dwa dni i nadejdą długo oczekiwane dni wolne:) Poza tym po świętach zajęcia z wychowania fizycznego nie będą już teoretyczne. Ilość wiadomości, które macie opanować w ramach realizacji podstawy programowej, będzie minimalna:) Dziękuję za przesłane pliki z wypełnionym dzienniczkiem tygodniowej aktywności fizycznej. Czekam na kolejne wiadomości w tej kwestii:)

Temat dzisiejszych zajęć jest ważny dla Was i każdego człowieka. Dotyczy bowiem stresu – mechanizmów jego powstawania, a przede wszystkim sposobów skutecznego radzenia sobie z nim. Słuchanie muzyki, uprawianie różnych rodzajów aktywności fizycznej, choć zmniejszają jego poziom, pozwalają się odprężyć i zrelaksować, nie są postrzegane przez badaczy jako skuteczne strategie walki. Wkraczacie powoli w dorosłe życie. Co Was czeka? Mnóstwo stresowych sytuacji:) Ważne jest podjęcie takich działań, które nie odłożą problemu na później, ale go rozwiążą. Stres sam w sobie nie jest zły. Wiele osób mobilizuje do działania 🙂 Przygotowałam dla Was prezentację dotyczącą powyższej tematyki. Proszę zapoznajcie się z jej treścią:

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/radzenie-sobie-ze-stresem.pdf

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości jestem zawsze do Waszej dyspozycji. Piszcie na adres: karolciakostorz@o2.pl.
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania:)

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego, aktywnego dnia 🙂
Karolina Kostorz