WF – kl. 7b

Karolina KostorzBez kategorii

Witajcie Siódmoklasiści!

Temat lekcji dotyczy znaczenia podejmowania aktywności fizycznej, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Udostępniam Wam dwie prezentację. Jedną przygotowałam dzisiaj, a jedną dawno, dawno temu. Treści zawarte w obu prezentacjach częściowo się ze sobą pokrywają. Jest tam wiele bardzo ważnych informacji, dlatego zachęcam byście dokładnie zapoznali się z opracowanym przeze mnie materiałem.
http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/znaczenie-podejmowania-AF.pdf

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/aktywność-fizyczna-i-jej-wpływ-na-zdrowie.pdf

Poza wiadomościami, które zawarte są w powyższych prezentacjach, spójrzcie również na poniższe zdjęcia:

Aktywność fizyczna. Instytut Żywności i Żywienia w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy projektu edukacyjnego „Zachowaj Równowagę opracował piramidy aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży. Zalecenia dla młodzieży: Ogranicz oglądanie telewizji i korzystanie z komputera. 2-3 razy w tygodniu wykonuj ćwiczenia rozwijające siłę i wytrzymałość, rozciągające, kształtujące estetykę ruchu. 3-5 razy w tygodniu rekreacja na obiektach sportowych, jazda na rowerze, biegi. Codzienne spacery, chodzenie po schodach, prace domowe.

Miłego, udanego weekendu życzy
Wasza nauczycielka wychowania fizycznego