WF dla wszystkich Uczniów

Karolina KostorzBez kategorii

Drodzy Uczniowie!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną wszystkich obowiązuje bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Czy wiecie jak powinniście się zachowywać, żeby zadbać o zdrowie swoje i innych? Mam nadzieję, że tak. W Internecie, telewizji,
radiu codziennie powtarzane są zasady, przepisy, których należy respektować. Informacje podawane przez środki masowego przekazu docierają do wszystkich. Powstaje jednak pytanie: Dlaczego codziennie jest świadkiem nieodpowiedzialnego zachowania innych ludzi? Niestety wiedza nie daje gwarancji, że ktoś będzie właściwie postępował. Wiedzieć to jedno. A zachowywać się stosownie do posiadanych informacji to już całkowicie odrębna kwestia. Niestety niektórym wydaje się, że nic im nie grozi, nie troszczą się o zdrowie nie tylko swoje, ale również ludzi przebywających w ich otoczeniu. Każdy chciałby żyć jak dawniej. Jednakże obecnie musimy się wszyscy podporządkować obowiązującym zasadom i przepisom. Skoro więc wszyscy wiedzą, ale posiadane wiadomości nie pociągają za sobą właściwych zachowań, nie pozostaje nic innego jak zacząć zatem od początku. Biorąc pod uwagę, że więcej zapamiętacie gdy zobaczycie filmik niż prezentację postanowiłam udostępnić kilka krótkich materiałów wideo. Oczywiście w każdym z nich część wiadomości się powtarza, zwłaszcza te podstawowe, jednak obejrzenie wszystkich jest niezbędne do lepszego, pełniejszego zrozumienia istoty obecnej sytuacji i związanej z nią odpowiedzialnych zachowań. Proszę byście uważnie obejrzeli wszystkie filmiki, a później stosownie do informacji w nich zawartych, podjęli właściwe działania w trosce o swoje zdrowie i innych. Wierzę, że wszyscy będzie się zachowywać dojrzale, świadomie, a więc odpowiedzialnie.

Przestrzegaj zasad higieny. Poniżej znajduje się plakat, który każdy z Was powinien znać już na pamięć:)

Zachęcam Was również do zapoznania się z artykułem dostępnym na stronie internetowej:
https://wyborcza.pl/7,75400,25737687,jak-nie-zlapac-koronawirusa.html?disableRedirects=true

Pamiętajcie, że w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, jestem zawsze do Waszej dyspozycji. Możecie
skontaktować się ze mną poprzez e-dziennik lub mailowo wysyłając wiadomość na adres: karolciakostorz@o2.pl

Jeśli ktokolwiek z Was ma jakieś propozycje, pomysły, sugestie, uwagi dotyczące tematów czy materiałów
udostępnianych przeze mnie na stronie, to również proszę o kontakt.
Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i nieustannie trzymam kciuki za Wasze zdrowie,

zarówno psychiczne, jak i fizyczne oraz odpowiedzialne, dojrzałe zachowania:)

Wasza nauczycielka wychowania fizycznego