WF dla wszystkich Uczniów

Karolina KostorzBez kategorii

Witajcie Uczniowie!

Mam nadzieję, że nastrój przed kolejnymi dniami wolnymi jest po prostu rewelacyjny. Każdy z Was marzy pewnie już o odpoczynku. Dlatego przygotowałam na dzisiejsze zajęcia prosty, ale mam nadzieję, że bardzo ciekawy temat. Chciałabym, abyście dowiedzieli się jak prawidłowo czytać etykiety produktów spożywczych. Dużo mówi i piszę się na temat zdrowego odżywania. Jednak nie każdy wie,
co to tak naprawdę oznacza. Większości wydaje się, że zdrowe odżywanie ogranicza się do spożywania warzyw i owoców. Niestety sprawa nie jest taka prosta. Warto wiedzieć jakie produkty kupować, co nam szkodzi, a co pozytywnie wpływa na nasz organizm. Dlatego serdecznie zachęcam Was do obejrzenia krótkiego filmiku. Dwa lata temu na zajęciach z wychowawcą odtworzyłam ten
film w swojej klasie. Moim uczniom się spodobało, więc mam nadzieję, że i Wam się spodoba.

Przygotowałam również prezentację dla Was, ale taką, którą chciałabym abyście sobie zachowali i zerkali od czasu na czasu na etykietę swoich produktów i poszukali informacji na temat składu i jego skutków na zdrowie:) Oczywiście wiadomości zawarte w prezentacji są tylko w ramach zaciekawienia Was tematem. Nie musicie się uczyć tabelek na pamięć:)

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/etykiety-produktów.pdf

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.
Życzę udanych zakupów:) Słonecznej i radosnej „majówki”.
Trzymajcie się zdrowo:)
Wasza nauczycielka wychowania fizycznego