WF dla kl. 5a

Karolina KostorzBez kategorii

Drodzy Piątoklasiści!

Mam nadzieję, że energii do ćwiczeń Wam nie brakuje:) Temat dzisiejszych zajęć z wychowania fizycznego dotyczy prawidłowej postawy ciała w trakcie wykonywania codziennych czynności. Aby zachować zdrowie przez całe życie, do późnej starości
i zagwarantować sobie jakość tego życia, trzeba od najmłodszych lat dbać o prawidłową postawę ciała i wyrobić w sobie odpowiednie nawyki. Bardzo często ludzie nieprawidłowo podnoszą ciężkie przedmiotu, źle noszą plecaki i torby, przyjmują niewłaściwą postawę
w trakcie np. odkurzania. Zapoznajcie się proszę z poniższą prezentacją. Dowiecie się jakie błędy najczęściej ludzie popełniają i jak należy prawidłowo wykonywać różne czynności dnia codziennego.

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/BŁĘDY-W-PRZYJMOWANEJ-POSTAWIE-CIAŁA-PODCZAS-WYKONYWANIA-CZYNNOŚCI.pdf

Następnie proszę byście zobaczyli poniższy filmik:

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanego, pełnego radosnych chwil weekendu.
Karolina Kostorz