Dla Uczniów kl. 8B

Karolina KostorzBez kategorii

Moi cudowni Ósmoklasiści!

Dzisiejszy temat zajęć z wychowawcą jest niezwykle ważny. Brzmi następująco: Jak nie przegrać młodości? Zastanówcie się proszę przez chwilę jakiej udzielilibyście odpowiedzi na tak postawione pytanie. Następnie zapytajcie Waszych Rodziców co o tym sądzą. Wspólnie postarajcie się wymienić przynajmniej 10 niebezpieczeństw na jakie jest narażone młode pokolenie. Zastanówcie się, jak możecie się przed nimi uchronić, co zrobić, żeby nie przegrać młodości, a tym bardziej całego życia. Każdy ma jedno życie i powinien zrobić wszystko, żeby było szczęśliwe. I właśnie takiego spełnienia, radości z każdego dnia, satysfakcji z podjętych decyzji Wam życzę.
Z dzisiejszym tematem zajęć z wychowawcą jest też bardzo związane zagadnienie, które wybrałam na lekcję wychowania fizycznego. Chciałabym bowiem uświadomić Wam jakie są skutki nieuzasadnionego odchudzania się oraz stosowania różnorodnych anabolików. Zarówno jedno jak i drugie może skutkować tym, że każdy z Was będzie musiał przyznać się, także przed samym sobą, że przegrał swoją młodość, a nawet znacząco wpłynął negatywnie na jakość swojego dorosłego życia. Opracowałam dla Was prezentację na temat negatywnych skutków odchudzania. Zapoznajcie się proszę z jej treścią.

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/04/skutki-odchudzania.pdf

Następnie zobaczcie (dziewczyny Wy również) dwa krótkie filmiki na temat stosowania anabolików:

Proszę również byście zapoznali się z treścią artykuły dostępnego poniżej:

Pamiętajcie, że jestem zawsze do Waszej dyspozycji:)
Nieustannie trzymam za Was kciuki.
Wasza wychowawczyni
🙂 🙂 🙂