Zadanie z WF

Karolina KostorzBez kategorii

Drodzy Uczniowie!
Proszę byście w kilku zdaniach wyjaśnili dlaczego po intensywnym wysiłku fizycznym bolą nas następnego dnia te partie mięśniowe, które były zaangażowane w pracę. Kluczowe jest tutaj słowo „intensywny wysiłek fizyczny”. To nie to samo co „długotrwały”. Proszę zwróćcie na to uwagę. W Internecie znajdziecie mnóstwo materiałów, artykułów, wpisów, które wyjaśniają, że ból, który odczuwamy po wysiłku jest związany z „zakwasami mięśni”, do których dochodzi na skutek wydzielania kwasu mlekowego. Nic bardziej mylnego. W sieci znaleźć można wiele informacji, jednak nie wszystkie są prawdziwe. To czym są wspomniane „zakwasy” dokładnie omawiałam na zajęciach wychowania fizycznego. Ci, którzy słuchali nie będą mieć z zadaniem najmniejszych problemów. Ci natomiast, którzy zajęci byli innymi sprawami, cóż… będą mieć kłopot z udzieleniem poprawnej odpowiedzi i zanim odnajdą ją w Internecie minie sporo czasu. Kto nie słuchał jego wina:) By upewnić się czy znacie dobrą odpowiedź, możecie mi ją wysłać do sprawdzenia.
Adres: karolciakostorz@o2.pl lub za pośrednictwem e-dziennika.

Ponadto każdego ucznia zachęcam do aktywnego spędzania czasu w domu. Pamiętacie może moją koleżankę, która odwiedziła nas
w zeszłym roku – Panią Mariolę Pasikowską? Tą niesamowitą kobietę poznałam kilkanaście lat temu, kiedy razem studiowałyśmy
w Katowicach. Znajomość przetrwała mimo upływu czasu i odległości jaka nas dzieli. Dzisiaj z dumą mówię wszystkim, że znam Mariolę Pasikowską… Słowa „Mistrzyni w każdym calu” i tak nie oddają w pełni tego co ona robi i co już osiągnęła. Brakuje wyrazów by opisać tak wyjątkowe, niepowtarzalne osoby jak ona. Niech jej działania i tryskająca energia staną się inspiracją i zachętą dla wszystkich leniwców tego świata!:)
Zachęcam więc wszystkich, nie tylko moich uczniów, ale tych z innych klas, a także Rodziców, do wspólnej zabawy z niesamowitą Mariolą:)
WF w domu – Lekcja 1
https://www.youtube.com/watch?v=VNtWgtAf8Pc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Fqx6wAdecWvocRuKEnXm7u-m3no4zyYTBICqOWsBMBKlADbs-bq43g1k

Słońca za oknem i siły do walki o lepsze jutro życzy
Karolina Kostorz