WF dla kl. 5a, 7b, i 8b

Karolina KostorzBez kategorii

Drodzy Uczniowie!
Dzisiaj przygotowałam dla Was kolejne materiały obejmujące zagadnienia zawarte w programie nauczania z wychowania fizycznego,
a także propozycje ćwiczeń do wykonania i … zadanie domowe, przygotowujące do kolejnych treści podstawy programowej 🙂

Uczniów klasy 7B proszę o zapoznanie się z wiadomościami zawartymi w dwóch prezentacjach: http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/03/zasady-zdrowego-odżywiania-1.pdf

http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/03/Odżywianie.pdf
Ponadto proszę także o obejrzenie filmu:

Z kolei Uczniów klasy 8B proszę o zapoznanie się z wiadomościami zawartymi na dwóch zdjęciach zaprezentowanych poniżej:

oraz informacjami przygotowanymi przez MEN:

https://epodreczniki.pl/a/aktywnosc-fizyczna-a-zdrowie/DohGDQ6Xy
Cóż, ilość materiału jest bardzo, bardzo, bardzo obszerna. A w związku z tym, nie obowiązują Was treści dotyczące wad postawy oraz urazów narządu ruchu.

Zastanówcie się i porozmawiajcie z Waszymi Rodzicami na poniższe tematy:
1. Moje zdrowie to moja sprawa.
2. Moje zdrowie to moja sprawa, ale i moja odpowiedzialność.
Swoje refleksje i wnioski możecie mi wysłać za pośrednictwem e-dziennika. Pamiętajcie, że zawsze jestem do Waszej dyspozycji. I choć nie możemy się spotykać osobiście, to jest możliwość komunikacji telefonicznej lub on-line. Myślę o Was i już trzymam kciuki za Wasze wyniki na egzaminie próbnym. Pokażcie na co Was stać! Wiem, że dacie sobie radę! 🙂

Uczniowie klasy 5a! Materiał dla Was na dzisiejsze zajęcia znajdziecie pod adresem: http://sp16.jastrzebie.pl/wp-content/uploads/2020/03/Ideał-Kalos-Kagathos.pdf
Proszę o zapoznanie się z treścią i następnie zastanowienie się czy znacie kogoś kto spełnia kryteria opisanego w pliku ideału wychowania.
Ale to jeszcze nie wszystko 🙂 Druga część dzisiejszej lekcji dotyczy zasad kulturalnego kibicowania. Jako zadanie na ocenę proszę, abyście przesłali mi w dowolnej formie Wasze propozycje, jak powinni się zachowywać porządni, prawdziwi kibice. Swoje pomysły możecie wypisać w punktach na komputerze w dowolnym edytorze tekstu, albo napisać ręcznie a później wykonać zdjęcie telefonem komórkowych. Oczywiście jeśli ktoś posiada zdolności plastyczne, recytatorskie, muzyczne to może je wykorzystać, np. wykonać piękny rysunek, napisać
i wyrecytować wiersz czy zaśpiewać piosenkę. Proszę, byście Wasze nagrania, zdjęcia i inne formy odrobionego zadania, wysłali na adres: karolciakostorz@o2.pl lub za pośrednictwem e-dziennika. Jako inspirację możecie wykorzystać pomysły innych: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sowia-gora-sp3/sportowe-zabawy/ Wszystkim Wam życzę powodzenia i samych kreatywnych pomysłów!
Termin oddania prac upływa 6 kwietnia. Macie więc bardzo dużo czasu na rewelacyjne wykonanie zadania.

Ze sportowym, piątkowym pozdrowieniem
Karolina Kostorz