Lekcja WF w domu? Dlaczego nie?

Karolina KostorzBez kategorii

Drodzy Uczniowie!
W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa nie tylko widowiska sportowe są odwoływane lub rozgrywane bez udziału
publiczności, ale także zamykane są obiekty przeznaczone do rekreacji, tj. baseny, siłownie, sale do gry w squasha, badmintona,
tenisa ziemnego i stołowego. Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca nie będziemy mogli również
spotkać się w sali gimnastycznej czy na szkolnym boisku. Oczywiście wszelkie postanowienia i zarządzenia wynikają wyłącznie
z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, troski o zdrowie Nas wszystkich. Wszyscy nauczyciele zostali zobligowani do prowadzenia zajęć online, czyli zdalnie. Dotyczy to również tych, którzy uczą wychowania fizycznego. Powstają jednak pytania: Jak należy to zorganizować? Co zrobić, aby zachęcić Was, Drodzy Uczniowie, do podejmowania aktywności fizycznej w tym trudnym czasie? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że inni nauczyciele dostarczą Wam wiele materiałów dydaktycznych, zadań,
prac i projektów do wykonania. Jestem jednak przekonana, że wiele osób w obecnej sytuacji cieszy się, że dzięki aktywności ruchowej, którą podejmowali, ich organizm jest zdecydowanie bardziej przygotowany do walki z jakąkolwiek chorobą.
Ważne, aby nie rezygnować z wysiłku fizycznego, nawet teraz, a może nawet należy użyć słowa – przede wszystkim teraz jest czas na to, aby bardziej niż kiedykolwiek zatroszczyć się o swoje zdrowie. Żaden lek nie zastąpi korzyści jakie daje codzienne podejmowanie aktywności fizycznej. Pomysłów jak prowadzić lekcje WF online mam mnóstwo. Mam nadzieję, że nie będzie to dla Was przykry obowiązek, ale prawdziwa przyjemność i dobra zabawa. Wszelkie informacje, zadania itd. będę udostępniała na szkolnej stronie internetowej.
Zachęcam wszystkich do odwiedzania jej i podejmowania działań na rzecz swojego zdrowia.
Ze swojej strony mogę obiecać 3 rzeczy. Po pierwsze nagrody w postaci dodatkowych ocen z przedmiotu, a także medale i pamiątkowe dyplomy. Po drugie każdy Wasz pomysł, inicjatywa i wszelkie kreatywne działania będą mile przeze mnie widziane i wręcz oczekiwane. Wreszcie po trzecie, obiecuję, że dołożę starań, aby informacje, konkursy i zadania do wykonania, które będę zamieszczała na stronie internetowej szkoły, będą dla Was bezpieczne, przyjemne i dostarczą Wam wiele korzyści.

I tak pierwszego dnia zachęcam wszystkich do zabawy dostępnej na stronie:
https://wordwall.net/pl/resource/900923/wychowanie-fizyczne/lekcja-wfu-w-domu-wykonaj-%c4%87wiczenia

Przesłanie mi na pocztę elektroniczną lub konto Facebook’a nagrania wykonanego telefonem komórkowym i ukazującego jak wspaniale ćwiczycie i wykonujecie kolejne polecenie, będzie dla mnie miłą niespodzianką:) Proszę, abyście 3x w ciągu dnia wykonali 5 ćwiczeń przy użyciu ruletki. Pamiętajcie, że jeśli tego nie zrobicie oszukujecie siebie, swój organizm, a nie mnie. Wierzę, że czujecie się odpowiedzialni
za swoje zdrowie i zdrowie Waszych bliskich, a wykonanie ćwiczeń potraktujecie jako dobrą zabawę czy wyzwanie 🙂

Ponadto każdego dnia można zgłosić się do odpowiedzi ustnej lub pisemnej. Wystarczy skontaktować się ze mną poprzez dziennik elektroniczny lub Facebook’a i wskazać datę oraz godzinę kiedy będziecie chcieli przystąpić do zaliczenia. Oczywiście należy również określić formę – ustną bądź pisemną.

Życzę wytrwałości i dużo zdrowia.

Ze sportowym pozdrowieniem
Karolina Kostorz