IX Noworoczny Turniej Szachowy

Karolina KostorzBez kategorii

05.02.2020 roku 6 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w IX Noworocznym Turniej Szachowym organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju. Emocji nie brakowało 🙂 W klasyfikacji szkół podstawowych drużyna SP 16 zajęła V miejsce. Naszą szkołę reprezentowali:
Weronika Błaszczyk z klasy IIb,
Wiktor Raducki z klasy IIIa,
oraz aż czterech uczniów z klasy IIIb, tj.: Tymoteusz Zdziebło, Mateusz Rychel, Alan Piętal oraz Jakub Chowaniak.

Naszym zawodnikom należą się ogromne gratulacje i słowa podziękowania. Wszyscy trzymamy kciuki za dalsze sukcesy młodych szachistów 🙂

Naprawdę warto grać w szachy:) Bez wątpienia matematyka jest królową nauk, lekkoatletyka królową sportu, a szachy? Szachy są zwane królewską grą. Rozwijają pamięć, uczą logiczne myślenia, koncentracji oraz wpływają na rozwój osobowościowy. Zapraszamy więc wszystkich uczniów na zajęcia szachowe, które niebawem znów będą się odbywały w naszej szkole 🙂