Jasełka

Karolina KostorzBez kategorii

W naszej szkole powolutku dobiega końca ten wyjątkowy, przedświąteczny czas. Odbył się już kiermasz świąteczny, na korytarzach znajdują się przepiękne dekoracje i ozdoby wykonane przez dzieci, a na wielu lekcjach uczniowie wyśpiewują kolędy i pastorałki. Z kolei dzisiaj, tj. 19 grudnia 2019 roku w niezwykłą atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 1b, którzy wraz ze swoją wychowawczynią
Panią Zuzanną Ciepał przygotowali inscenizację o Bożym Narodzeniu, powszechnie nazywaną Jasełkami. Corocznie były one wystawiane w naszej szkole. Tą piękną tradycję postanowili podtrzymać nasi najmłodsi uczniowie. I jeśli ktoś jeszcze wczoraj zastanawiał się jakie będzie to przedstawienie, czy będzie udane, to dzisiaj wszyscy, którzy byli obecni w sali gimnastycznej, znają już odpowiedź. Było po prostu cudownie… Dzieci przedstawiły najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Niewątpliwie uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Zaśpiewali je przede wszystkim uczniowie klasy 1b oraz podopieczni Pani Magdaleny Brzozy, ale do wspólnego kolędowania włączyli się także pozostali uczniowie szkoły, nauczyciele oraz rodzice. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią – Panią Zuzanną Ciepał dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były udane, wzruszające i niezapomniane. I za ten ogromny trud włożony w ich przygotowanie i za wprowadzenie dzisiaj wszystkich w  świąteczny nastrój, cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania i słowa uznania.

Jutro odbędą się natomiast klasowe spotkania opłatkowe a po nich już długo oczekiwane, upragnione dni wolne od szkolnych obowiązków.
Z pewnością jednak uczniowie będą mieli dużo zadań do wykonania w domu, by pomóc rodzicom w przygotowaniach do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.