Harcerze zbierają SZLACHETNĄ PACZKĘ

Karolina KostorzBez kategorii

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Tworzone są odpowiednie rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Pomoc ofiarowana jest tym ludziom, których dotknął los i jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Ideą projektu jest dotarcie do Rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie.

Harcerze z naszej szkoły zbierają dary dla Rodziny, której historię można poznać klikając w poniższy link:

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/15703/274?context=family_choosen&utm_source=autoresponder-swr&utm_medium=email&utm_campaign=paczka2019&utm_term=darczynca&fbclid=IwAR0T4Fo1CKxAnRcFAMsAoD4ETY_t5c3PRjPmN3l6HFJ86QNZANOnnVGLgMQ

Szczegółowa lista potrzeb:

* żywność – rodzina otrzymuje jedynie podstawową żywność (kasze, makarony, ryże, konserwy itp.), nie dostanie ona żywności „świątecznej”, dlatego jeśli jest taka możliwość możecie ją Państwo też przygotować (np. mak, kokos, cukier, proszek do pieczenia, kakao, miód, pierniki itp.) dodatkowo wskazane wcześniej słodycze, pieluchy jednorazowe – 3 paczki po każdym rozmiarze ( rozmiar 3,4,5) ważne, żeby były z Pampersa, bo jedno dziecko dostawało wysypki po innych, chusteczki nawilżane,

* płyn do kąpieli dla noworodka, wszelkie środki czystości: tj. proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, mydła, szampony, pasta i szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżane (Dada lub Pampers), przybory szkolne: zeszyty, bloki, kleje, Farby, papier kolorowy, nożyczki, mazaki, długopisy, tornister, opał – węgiel 3,5 tony (jeśli okazałoby się, że uda się kupić więcej węgla nie będzie problemu z jego przechowaniem),

* materiały do remontu: gips (gładź gipsowa) 20 kg, biała farba, np. Śnieżka, pędzle – zestaw 4 pędzli, gdzie są 3 pędzle + 1 wyginany do malowania za grzejnikiem, wałek z podstawką.

Rodzina będzie również wdzięczna za różne upominki: zegarek męski – nie skórzany, lepiej metalowy, ciemny kolor, cyfry arabskie; zegarek damski – jasny kolor (tylko nie różowy), cyfry arabskie, obojętnie jaki materiał; drewniane klocki, klocki LEGO, pluszaki, grzechotki, a także za bawełniane bluzki dla dzieci z długim rękawem. Rozmiary dzieci (jako pierwsze jest podany rozmiar, które dziecko faktycznie teraz nosi, po kursywie jest rozmiar trochę większy, bo wiadomo, że dzieci rosną, więc warto też kupić ubrania większe, z których dzieci będą mogły dłużej korzystać):
* Wiktoria 152/158,
* Janek 134/140,
* Lena 122/128,
* Kasia 86/92,
* Staś od 62 ( dziecku potrzebne są również body, śpiochy, kaftaniki itp.)

Szczegółowych informacji udziela Pani Janina Bogusz-Wiśniewska.