Dla Pani Karoliny są bohaterami:)

Karolina KostorzBez kategorii

3 grudnia odbyły się w naszej szkole kolejne powiatowe zawody w piłce ręcznej. Tym razem o mistrzowski tytuł walczyli chłopcy klas 7-8. Turniej rozgrywany był w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorkami były nauczycielki wychowania fizycznego – Pani Janina Bogusz-Wiśniewska oraz Pani Karolina Kostorz. W sportowych zmaganiach uczestniczyły 4 drużyny. Zwycięstwo odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 im. Marii Konopnickiej, których trenerką jest była zawodniczka – Pani Iwona Rosińska. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna zajęli II miejsce. Ostatnie miejsce na podium i pamiątkowy puchar wywalczyli wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima. I choć nasza drużyna zajęła ostatnie miejsce, to Pani Karolina Kostorz, która przygotowywała chłopców do zawodów jest z nich bardzo dumna i składa im szczere, duże podziękowania za walkę, nieustępliwość, a przede wszystkim za godną postawę na boisku.  Bez wątpienia zasłużyli na nagrodę Fair Play. Doskonale spisał się kapitan naszej drużyny – Szymon Rugor z klasy 8b, który zdobył kilka przepięknych bramek. Mateusz Wójciński z klasy 8b nie tylko świetnie rozgrywał piłki, ale także wspaniale spisał się w obronie w czasie meczu z uczniami SP 19. Bardzo dobrze spisał się na bramce Robert Kłek podczas zaciętej walki z chłopcami z SP 2. Równie godnie naszą szkołę reprezentowali pozostali zawodnicy, tj. z klasy 8a: Dominik Maj i Piotr Uszakiewicz oraz z klasy 8b: Bartosz Śmieja, Michał Brudny, Szymon Grzonka, a także Marcin Matuszak. Niestety nie sposób nie wspomnieć o tym, że pech towarzyszył naszej drużynie od kilku dni. Dużym wsparciem dla zespołu był zawsze Dominik Ciemięga z klasy 8b, który bardzo dobrze spisywał się w roli bramkarza. Nic więc dziwnego, że wszyscy ogromnie żałowali, że nie mógł on uczestniczyć w zawodach. Zastąpić go miał Mateusz Pawełoszek z klasy 8a. Doznał on jednak kontuzji w czasie rozgrzewki, która okazała się na tyle poważna, że całkowicie uniemożliwiła mu grę. Wolą walki i charakterem wykazał się w tej trudnej sytuacji Norbert Grabowski z klasy 8b, który zdecydował się stanąć w naszej bramce. Nie ulega jednak wątpliwości, że zaistniałe okoliczności wywołały dodatkowe podenerwowanie u zawodników. Wszyscy, którzy widzieli mecze zawodników z SP 16 na pewno są zgodni, że chłopcom należą się duże brawa i gratulacje. Mimo, że rywale byli bardzo agresywni, nie poddali się i podjęli walki do ostatniej minuty. Dla Pani Karoliny są prawdziwymi bohaterami.

Ogromne słowa uznania należą się również Pani Iwonie Rosińskiej, która pełniła rolę sędziny. Wszyscy byli pod wrażeniem jej obiektywizmu i perfekcjonizmu w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Nic nie umknęło jej uwadze.

Organizatorki zawodów składają duże podziękowania uczennicom, które pełniły funkcje sędziów stolikowych, tj. z klasy 8b Joannie Wawrzyczek, Emilii Kośniewskiej, Emilii Osadnik oraz przewodniczącej Rady Samorządu Uczniowskiego – Nadii Kijko, a z klasy 8a – Kindze Chwast i Katarzynie Michalak.

Cała społeczność szkolna będzie 5 grudnia kibicować dziewczynom z klas 7-8, które zmierzą się z uczennicami SP 15 oraz SP 20.

Życzymy im powodzenia:)