Powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców klas 4-6

Karolina KostorzBez kategorii

26 listopada odbyły się w naszej szkole powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci. Organizatorami były nauczycielki wychowania fizycznego – Pani Janina Bogusz-Wiśniewska oraz Pani Karolina Kostorz. W sportowych zmaganiach uczestniczyły 4 drużyny. Zwycięstwo odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna. II miejsce zajęli wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 15 im. Marii Konopnickiej. Chłopcy reprezentujący naszą szkołę wywalczyli III miejsce. Wszystkim uczestnikom należą się duże brawa. Uczniowie SP 16 godnie reprezentowali dobre imię szkoły. Ogromne gratulacje i słowa uznania należą się: Dominikowi Koczorowi z klasy 6B, który zdobył najwięcej bramek spośród wszystkich zawodników w turnieju, rewelacyjnym bramkarzom, tj. Wiktorowi Skrzeszewskiemu (6b) oraz Karolowi Michałowskiemu (6b), a także świetnym rozgrywającym, czyli Adrianowi Woźnicy (6c), Mateuszowi Szarkowi (6b) i Michałowi Starzykowskiemu. Bardzo dobrze na swojej pozycji na boisku spisał się również skrzydłowy – Bartosz Kapciak (6c). Do roli kapitana naszej drużyny Pani Karolina Kostorz wybrała Dawida Babczyka (5c), który wzorowo wywiązuje się ze wszystkich zadań i powierzonych obowiązków.

W składzie zespołu z SP 16 znaleźli się również: Szymon Łoboda i Wojciech Grabowski z klasy 6a, Krzysztof Mendrela, Szymon Radziszewski oraz Ireneusz Zozworek z klasy 6b, a także chłopcy z klasy 6c, tj.: Kacper Krzyżak i Maciej Borowiak.

Wychowawczyni klasy 8b składa duże podziękowania swoim podopiecznym, tj. Bartoszowi Śmiei, Szymonowi Rugorowi, Szymonowi Grzonce, Mateuszowi Wójcińskiemu oraz Dominikowi Ciemiędze, którzy pełnili funkcje sędziów stolikowych.

Cała społeczność szkolna trzyma teraz kciuki za zespół dziewczynek z klas 4-6 oraz starszych koleżanek i kolegów, którzy w przyszły tygodniu będą rywalizować o tytuł mistrzowski.

Życzymy im powodzenia:)