Sztuka żywego słowa

adminKonkursy

7 listopada br.  dziewięcioro uczniów – Zuzanna Śmiałkowska, Oliwia Brzoza, Jakub Spandel, Paulina Warnajtys; Kacper Napora, Emilia Kośniewska, Marta Białas, Oliwia Ceglarek – wzięło udział w konkursie żywego słowa. Na początku XX w. Juliusz Tenner (zob. http://encyklopediateatru.pl/hasla/152/sztuka-zywego-slowa) wyodrębnił w sztuce żywego słowa deklamację i recytację. Deklamator – w przeciwieństwie do recytatora – mógł wykorzystywać gest. Obecnie w konkursach sztuki żywego słowa recytatorzy zdecydowanie częściej opierają się na samym słowie. W ten sposób zaprezentowali patriotyczne wiersze uczniowie biorący udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Podzielono go na dwie części: w pierwszej występowali uczniowie z klas 4-6, natomiast w drugiej – uczniowie starsi (7-IIIG).

W pierwszej grupie na podium stanęły:

  1. Paulina Warnajtys (6a);
  2. Ewa Mika (6a);
  3. Oliwia Brzoza (5b).

W drugiej grupie trzy pierwsze miejsca zajęły:

  1. Emilia Kośniewska (7b);
  2. Marta Białas (7a);
  3. Oliwia Ceglarek (7a).

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy 🙂 Zdjęcia z imprezy są w naszej galerii. ZOBACZ.