Konkurs na matematyczny lapbook

adminKonkursy, Ogłoszenie

Tajemnicza liczba Pi (π)

Lapbooki* – analogowe laptopy, miniksiążki ręcznie robione, do wewnętrznego użytku. Tworzone są z tego, co posiadamy pod ręką: teczki biurowe, kolorowy papier, wycinki z gazet, wstążki, tasiemki. Tworzenie lapbooków polega na przestrzennym organizowaniu relacji z różnymi pojęciami, zagadnieniami. Lapbooki można porównać do tworzonych dawniej ściąg. Przygotowując je, wybieramy zagadnienia najważniejsze, przetwarzamy treść, zapisujemy, zwijamy w rolki, harmonijki, wykorzystując również działanie manualne. W ten sposób zamiast ściągi powstaje repetytorium, w tworzenie którego zaangażowanych jest wiele zmysłów, a właściwie cały mózg. Jeśli tworzymy te ściągi-repetytoria z innymi ludźmi i wspólnie omawiamy zapisywane treści, jest to sposób aktywizującego uczenia się i porządkowania wiedzy, myśli, pomysłów.

  1. Konkurs dla uczniów klas 4-7 i klas gimnazjalnych.
  2. Format A4.
  3. Prace należy oddać nauczycielowi matematyki do 12.03.2018 r. (każda praca podpisana na odwrocie pracy).
  4. Praca musi być zgodna z tematem.
  5. Technika dowolna.
  6. Ocenie podlegać będą: poprawność matematyczna i językowa, ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy, estetyka wykonania, walory plastyczne i samodzielność wykonania.

*Instrukcja wykonania lapbooka znajduje się na stronach:

http://www.urwiskowo.com.pl/2014/01/matematyczny-lapbook.html