Rozkodowujemy matematykę

adminWizyty

We wtorek 17 stycznia uczniowie klasy II a gimnazjum Justyna Karliczek i Sylwester Zozworek oraz pani Lidia Machej uczestniczyli w lekcji otwartej z matematyki. Lekcja odbyła się w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju w ramach projektu „Rozkodujmy matematykę w naszym mieście”. Temat zajęć brzmiał : Jak inaczej można obliczyć pole figury?

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji i zaprezentowali swoją wiedzę i pomysły, a także przekonali się, jak można obliczyć pole figury, stosując twierdzenie Picka. Zdobytą wiedzę zastosowali w praktycznym obliczeniu powierzchni miasta Jastrzębia-Zdroju.

Zdobyta podczas lekcji wiedza i doświadczenie zaowocują w dalszej nauce.

Zdjęcia z tych zajęć dostępne są w naszej galerii. ZOBACZ.