18. Maraton Pisania Listów

adminAkcje, Imprezy

8 grudnia wolontariusze z naszej szkoły – Dorota Burdzik i Szymon Ledwoń – wzięli udział w 18. Maratonie Pisania Listów w Obronie Więźniów Sumienia w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju, opiekunem uczniów był J. Chrabąszcz. Maraton zorganizowano w ramach obchodów Dnia Wolontariusza. O godzinie 13 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Maratonu, w części artystycznej najpierw wyświetlono filmy zrealizowane przez Amnesty International, następnie w krótkim, ale poruszającym występie młodzież z ZS5 utwierdziła zebranych, że warto się angażować w obronę więźniów sumienia. Później p. dyrektor Barbara Gadowska przywitała wszystkich i przypomniała idee przyświecające Maratonowi. Potem głos zabrała p. Anna Hetman – prezydent naszego miasta. Po części oficjalnej od 13.30 młodzież rozpoczęła pisanie listów. Zakończenie imprezy zaplanowano na godz. 24.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z IMPREZY.