Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w SP16

adminAkcje, Wydarzenie

16 października jest obchodzony Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Nasza szkoła od 2013 r. – czyli od początku istnienia tej inicjatywy – bierze w niej czynny udział i organizuje zajęcia, podczas których uczniowie uczą się podstawowych czynności ratujących życie, czyli uciśnięć i wdechów na fantomach. Tradycyjnie tę akcję w naszej szkole koordynuje pani Iwona Brudny. W tym roku również zorganizowaliśmy praktyczne zajęcia z resuscytacji. Wzięły w nich udział następujące klasy:

  • 4A z p. I. Sztwiertnią;
  • 4B z p. M. Kłapsią-Cicharską;
  • 4C z p. Z. Ciepał;
  • IIIa (gim.) z p. L. Machej;
  • IIIb (gim.) z p. M. Kozłowską.

Migawki z zajęć dostępne są w naszej galerii. ZOBACZ.