Wpływ aktywności fizycznej na osiągnięcia szkolne

Karolina KostorzBez kategorii

Drodzy Uczniowie!

Jestem przekonana, że każdy z Was bez problemu wymieniłby kilkanaście powodów, dla których warto podejmować aktywność ruchową. Większość wskazywałaby pewnie na korzystny wpływ wysiłku fizycznego na zdrowie. Przypuszczam, że niewielu uczniów wie jak ważną rolę odgrywa aktywność ruchową w kontekście osiągnięć szkolnych. W badaniach naukowych udowodniono, że podejmowanie wysiłku fizycznego wpływa również na oceny z różnych przedmiotów, zwłaszcza tych, które określamy jako ścisłe,
tj. matematyki, chemii, fizyki, biologii. Aktywność ruchowa przyczynia się także do obniżenia lęków, depresji i poprawy nastroju,
co bez wątpienia znacznie ułatwia skoncentrowanie się na nauce. Zachęcam Was zatem do zapoznania się z treścią poniższej prezentacji, którą dla Was opracowałam.

Prezentacja

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę samych sukcesów
Karolina Kostorz