Pobudka! Zabieramy się do pracy!

Zgodnie z tytułem postu – zachęcam do odłożenia na bok „nie nie robię, bo mi się nie chce” i zabrania się za pracę i aktywność fizyczną.
Dla wszystkich Tych, których ogarnęło szaleństwo „wolności” i lenistwa, dla Tych, którym wydaje się, że w domu nie można ćwiczyć, bo brakuje sprzętu, miejsca itd. zachęcam do zobaczenia poniższego filmiku:

Kim jest bohaterka filmiku? To Alicja Ulatowska – studentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Miałam okazję poznać ją dwa lata temu na basenie w Jastrzębiu-Zdroju. Wówczas nie wiedziałam kim ona jest, jakie ma osiągnięcia. Była dla mnie „zwykłą” dziewczyną, która przyszła rano popływać. Ustawiłyśmy się na sąsiednich torach. Na sygnał ratownika, wskoczyłyśmy natychmiast do wody. I nagle szok… Ja w połowie basenu, a ona już robi drugą długość… Odechciało mi się na moment wszystkiego:)
w myślach zadawałam sobie pytanie: „Dziewczyna oszalała, czy co? To w ogóle można tak szybko pływać?”.
Po prawie dwóch godzinach wyszłyśmy z wody. Podeszłam do niej w szatni i pogratulowałam prawdziwie olimpijskiej formy. Ona skromnie podziękowała, z uśmiechem… Nawet słowem nie zdradziła kim jest i jakie ma osiągnięcia. Dopiero kilka miesięcy później spotkałam ją przypadkiem na uczelni w Katowicach. Podeszła do mnie i rozpoczęła rozmowę. W stosunku do mnie była bardzo przyjacielska, sympatyczna i nad wyraz imponowała mi swoją skromnością. Zapytała mnie czy może mi wysłać zaproszenie na Facebook’a… Zaskoczyła mnie. Oczywiście moja odpowiedź mogła być tylko jedna. Kilka minut później mogłam już z uwagą przejrzeć w Internecie jej osiągnięcia… Wtedy dotarło do mnie z kim ja się chciałam ścigać na tym basenie:) Od tamtej pory śledzę z uwagą wszystkie wyczyny Alicji. Poniżej zamieściłam jeden z jej ostatnich wpisów na Facebook’u.
Życzę Wam, abyście wybierali na swoich idoli ludzi takich jak Alicja. Chciałabym, aby jej dokonania, wpis oraz filmik stały się dla Was inspiracją i zachętą do podjęcia walki o swoje marzenia, o swoje zdrowie.

Treść postu umieszczone na Facebook’u przez Alicję Ulatowską:

Moi drodzy..
Dotyka nas PANDEMIA KORONAWIRUSA, niestety. Masowa kwarantanna. Wielka katastrofa dla świata. Dzieci, dorosłych, sportowców, artystów, biznesmenów… Wszystkich. Ludzi chorują, umierają, ale też zdrowieją!
Wszyscy razem możemy i jesteśmy w stanie to zwalczyć.
Nie ignorujmy aktualnej sytuacji, bo to nie są wakacje.
Przestrzegajmy kwarantanny, dbajmy o siebie, dbajmy o innych, nie stresujmy się nadmiernie i nie panikujmy. Bądźmy odpowiedzialni! Róbmy wszystko, aby świat wrócił do normy, abyśmy byli zdrowi, by dzieci wróciły do szkół, a my do pracy. Wszystko jest pozamykane. Ale nie rezygnujmy ze swoich pasji, marzeń. Róbmy to na tyle, na ile pozwala zacisze domowe.
Nie nudźmy się. Wykorzystajmy ten czas na rzeczy, na które zwykle nam go brakuje. Jestem szczęśliwa, że moi najbliżsi są zdrowi i ja także.
Pozdrawiam Was gorąco, przybijam łokieć i wrzucam filmik z mojego treningu pływackiego w domowym zaciszu.
Trzymajcie się kochani i myjcie ręce!

Nic dodać. Nic ująć. Po prostu takich ludzi jak ona nie można nie podziwiać.