Ciekawy konkurs plastyczno-literacki

Drodzy Uczniowie!
Otrzymaliśmy dzisiaj informację dotyczącą konkursu organizowanego przez Fundację TworzyMy Kraków. Nie jest tajemnicą, że ja zdolności plastycznych nie mam. Ale Wy macie! Dlatego chciałabym Was zachęcić do wzięcia w nim udziału. Poniżej znajdziecie najważniejsze wskazówki i wytyczne.

„W tym trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest potrzeba izolacji i pozostania w domach. Fundacja TworzyMY Kraków  pragnie wesprzeć rodziców, którzy w najlepszy sposób chcą kreatywnie zająć czas swoich pociech. Dlatego proponujemy  aby  dzieci przygotowały prace plastyczne lub literackie opowiadające o tym jak wyobrażają sobie świat w 2120 roku. Wszystkie prace, które dotrą do naszej Fundacji za pomocą poczty e-mail, zostaną zamknięte w przygotowywanej kapsule czasu.

Prosimy o ogłoszenie informacji o konkursie w Państwa dzienniku elektronicznym lub przesłanie jej do Rady Rodziców.
Mamy nadzieję, że opracowanie zadania konkursowego sprawi, że kolejny dzień spędzony w domu na kwarantannie, będzie pełen kolorowych wyobrażeń statków kosmicznych,  robotów  i latających pojazdów.

Zadanie konkursowe brzmi:„Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?”
 Jak wziąć udział w konkursie?1. Opracować zadanie konkursowe dowolną techniką plastyczną lub literacką.
2. Własnoręcznie podpisać dzieło.
3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy
(dostępny na stronie www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly).
4. Zrobić zdjęcie/skan pracy i formularza
5. Wysłać pracę i formularz na adres: sercekapsuly@tworzymykrakow.org
4.  W miarę możliwości oryginał pracy i formularza wysłać pocztą na adres Fundacji TworzyMY Kraków.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Wszyscy! Niezależnie od wieku i umiejętności! W naszej akcji liczy się pomysł na to jak będzie wyglądał świat w 2120 roku.
Terminy:
Na prace czekamy do 30 kwietnia.
Jakie muszą być warunki techniczne prac?
•    Prace literackie –  dowolna forma literacka, max. 8000 znaków (opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad etc.)
i/lub
•    Prace plastyczne – dowolna forma plastyczna nieprzestrzenna, w rozmiarze max. A3 (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane etc.)
W dotychczasowych edycjach akcji wzięło udział blisko 4 000 dzieci i przeszło 1 000 szkół z całej Polski.
Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników dzieł literackich i plastycznych, które zostaną zamknięte w  powstającej
w Krakowie Kapsule Czasu i stanowić będą jej „Serce”.
Regulamin, formularz zgłoszeniowy i  informację  gotową do publikacji na Państwa stronie internetowej lub dzienniku elektronicznym znajdą Państwo w aktywnych linkach oraz na stronie: www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.
Zachęcam również do odwiedzenia naszego profilu na Facebook’u, gdzie znaleźć można obszerną galerię zdjęć prac trzech dotychczasowych edycji akcji Serce Kapsuły Czasu„.

Jeszcze raz serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie.
Z kolorowymi pozdrowieniami
Karolina Kostorz