Ambasadorzy Betlejemskiego Światła Pokoju w naszym mieście? Aż trudno uwierzyć, ale to prawda. Jest to zasługą przede wszystkim jednej osoby, naszej wspaniałej i niezastąpionej nauczycielki, dla której nie ma rzeczy niemożliwych i to nie tylko w okresie świąt. Oczywiście chodzi o Panią Janinę Bogusz – Wiśniewską. To dzięki niej harcerze ZHP Jastrzębia – Zdroju przekazują Betlejemskie Światło Pokoju 2019 roku na ręce Prezydenta Miasta – Pani Anny Hetman oraz Przewodniczącego Rady Miasta – Pana Piotra Szeredy. Uczniowie naszej szkoły – Olga Błaszczyk (5d), Hanna Szmuk (5d) oraz Wojciech Grabowski (6a), mogli uczestniczyć w wigilijnej sesji Rady Miasta połączonej z spotkaniem opłatkowym dla samorządowców z Jastrzębia – Zdroju, podzielić się opłatkiem i osobiście złożyć życzenia władzom naszego miasta, tj. Pani Prezydent, radnym oraz księdzu Czarneckiemu.  Światełko zapłonęło na wigilijnym stole, aby nasze władze dzielili się jego betlejemską mocą. Ambasadorami Światełka, „które daje moc” jest Pani Janina Bogusz -Wiśniewska oraz harcerze z naszej szkoły, tj.: Marta Koczor (5c), Magdalena Guz (8b), Monika Guz (5d), Natalia Kufka (5d), a także Jakub Spandel (6a). To oni wyruszyli do Wiednia, by reprezentować Polskę w uroczystościach przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.

Za całe zaangażowanie i promowanie naszej szkoły w środowisku lokalnym, ogromne słowa podziękowania należą się harcerkom
i harcerzom, ich rodzicom oraz Pani Janiny Bogusz-Wiśniewskiej.
Cała społeczność szkolna jest z Was bardzo dumna:)

Serdeczne pozdrowienia dla naszych harcerek i harcerzy przesyła również Pan Zbigniew Wachowiec – właściciel Jasnetu. Wkrótce na jego portalu ukaże się informacja o naszych dzielnych uczniach.