Pierwszaki w Leśnym Parku Niespodzianek

adminWycieczki

31.10. 2018 r. uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwolił na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających i które to można karmić z ręki, z czego nasi uczniowie chętnie skorzystali. W zagrodach zobaczyli: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Bezsprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie sokolnicy prezentowali ptaki drapieżne podczas ich lotów. Jedna ze ścieżek wyposażona jest w plansze edukacyjne i poglądowe z dziedziny fauny i flory, na końcu której dzieci zwiedziły Centrum Przyrodniczo-Leśne z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem. W części rekreacyjnej obejrzały aleję bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych nam bajek. Na zakończenie uczniowie zakupili ciekawe pamiątki.
To była bardzo ciekawa i udana wycieczka:)