Razem dla Promowania Nauki Języków Obcych w Jastrzębiu-Zdroju

adminProjekty, Uczniowie

27 listopada 2018 r. dwie uczennice naszej szkoły, Olga Błaszczyk (4d) i Susan Grzonka (4d) brały udział w realizacji projektu „Razem dla promowania języków obcych”.
W tym roku organizatorem projektu była Szkoła Podstawowa nr 14 im. Ziemi Śląskiej pod patronatem metodyka mgr Anny Wodeckiej.
Projekt realizowany jest co roku w celu promowanie nauki języków obcych wśród dzieci i młodzieży, rozwijania ich zdolności językowych, pobudzania kreatywności, uzdolnień oraz wrażliwości artystycznej, szerzenie pluralizmu kulturowego i językowego, otwartości, tolerancji i szacunku do innych narodów, kształcenie umiejętności pracy zespołowej. Projekt polegał na stworzeniu plakatu edukacyjnego przedstawiającego symbole narodowe krajów obcojęzycznych w losowo wybranych drużynach. Każda z drużyn składała się z 5-6 uczniów z terenu naszego miasta w różnym przedziale wiekowym.