Klasy 6. w poszukiwaniu śladów historii

adminWizyty, Wydarzenie

7 października br. klasy 6a i 6b udały się ze swoimi wychowawcami – p. A. Hebdą-Mycką i p. S. Bartkiem – do Galerii Historii Miasta (dawne Łazienki II) przy ul. Witczaka. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili 3 wystawy. Wystawę etnograficzną „Śląska chata”, w której mogli zobaczyć dawną izbę mieszkalną, komorę  oraz kuźnię. Wystawę prac Ludwika Holesza – obrazy olejne i szkice. Inspiracją malarza pochodzącego z Szerokiej były odciśnięte w węglu rośliny z okresu karbonu. W wyobraźni twórcy powstał wielobarwny świat, którego ślady widział w czarnym złocie. Trzecia wystawa – odtwarzająca wnętrza mieszkań z czasów PRL-u (Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej) – wzbudziła największe zainteresowanie. Niektóre eksponaty wzbudziły naprawdę duże zaciekawienie.

Po wyjściu z GHM uczniowie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz pod pomnikiem upamiętniającym śmierć 15 więźniów niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Następnie uczcili poległych w bitwie o Bożą Górę. Ponieważ obraz wart jest więcej niż 1000 słów, zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej wycieczki. Warto. ZOBACZ.