Europejski Tydzień Sportu

adminWydarzenie

W dniach 23-30 września we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony był Europejski Tydzień Sportu, koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z uwagi na fakt, że placówki oświatowe oraz pedagodzy odgrywają w procesie kształcenia zdrowego stylu życia kluczową rolę, zachęciliśmy wszystkich nauczycieli do włączenia się w promocję tej ogólnopolskiej inicjatywy.
Polecałyśmy ciekawe stronki internetowe, gry i zabawy, które można wykorzystać w czasie zajęć z wychowawcą oraz lekcji wychowania fizycznego w klasach 1-3: https://etspolska.pl oraz http://www.recallgames.com
Ooj, działo się, działo! MIELIŚMY W NASZEJ SZKOLE GOŚCI, którzy pokazali nam sport od strony własnej pasji.
JULIA KOPACZ
Jest instruktorką tańca w Studiu Tańca i Ruchu „Szok” w Jastrzębiu-Zdroju. Uczy hip hopu oraz shuffle dance. Prowadzi zajęcia dla grup wiekowych 7-10 i 11-14 lat. Swoją przygodę z tańcem zaczęła 10 lat temu, zaczynając od tańców disco dance, dancehall, reggaeton i hip hop. Szkolila się w różnych szkołach tańca miedzy innymi w Rewii tanecznej „Klips” oraz Studiu Tańca „Dance Passion”. Z grupą taneczną ze Studio Tańca i Ruchu „Szok”, jak i solo brała udział w wielu zawodach tanecznych, gdzie zajmowała miejsca na podium. Jej największym osiągnięciem jest występ w programie „Mam Talent” oraz uczestnictwo w mistrzostwach Polski.
Zajęcia poprowadziła bardzo miło, przyjemnie i wesoło, pokazując poszczególne elementy i rozkładając je na czynniki pierwsze. Zajęcia bardzo się podobały, co zaowocowało przybyciem dziewczynek na zajęcia taneczne. Może jeszcze ktoś się skusi?
OSKAR KOZIEŁ i Seweryn Kozieł
MISTRZ EUROPY po raz drugi! Oskar Kozieł obronił tytuł na XXXII Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Kaliningradzie. Właśnie przed przyjazdem do naszej szkoły (trzy dni wcześniej obronił tytuł mistrza!). Mamy taką utalentowaną młodzież w naszym mieście! Obecnie uczeń klasy pierwszej liceum w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Najbardziej utytułowany Junior w POLSCE. W maju otrzymał wyróżnienie ze Śląskiego Związku Karate w Rudzie Śląskiej za najlepsze wyniki roku. Oskar Pokazał nam to, jak wygląda jego trening, ćwiczyliśmy razem z nim. Oj, niełatwo było! Później wraz z trenerem pokazał, jak wyglądają walki, uderzenia, kopnięcia. Opowiadał o swojej pasji, jak o przygodzie. Trenerem jest jego ojciec Seweryn Kozieł, który ma na swoim koncie wiele wygranych walk. Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników Jastrzębia-Zdroju, wielokrotnie stawał na podium w kraju i za granicą. Reprezentował Polskę na na Mistrzostwach Świata w Tokio 2014 i wówczas zakończył karierę zawodnika. Dzisiaj jest międzynarodowym sędzią sportowym i trenerem jastrzębskich zawodników.
MARIOLA PASIKOWSKA
Motto: Sport to moja pasja… – zarażę Cię nim 🙂
Trener personalny, instruktor fitness, mistrzyni Europy Nordic Walking https://myszkow.dlawas.info/sport/mariola-pasikowska-z-zarek-mistrzynia-europy-w-nordic-walking/cid,9288,a. Zdobywczyni Pucharu Europy i Polski NW. Kocha sport w każdej postaci. Positive energy emanowała od naszej Mistrzyni – to wspaniała osoba. Wszyscy byliśmy zachwyceni profesjonalnym podejściem trenerki. Taniec ZUMBA oraz Nordic Walking to jej dwie sportowe pasje, o których nam opowiedziała i pokazała, jak ćwiczyć. Uśmiech i pozytywna energia pochłonęły nas wszystkich.

MICHAŁ GAJDA
Michał chodził do naszej szkoły, ale decyzje jakie podjął w bardzo młodym wieku stworzyły go takim jakim jest dzisiaj. Wymagającym od siebie młodym człowiekiem, dążącym do spełniania marzeń i osiągania własnych życiowych celów. Siatkówka jest jego wielką pasją ! Wszystko zaczęło się od tego, że zobaczył jeden mecz w telewizji i bardzo mu się spodobało. Od razu poszedł na treningi… Był to trudny czas dla niego, bo było coraz więcej nauki, a treningi odbywały się ze starszymi. Zaczynały się klubowe problemy, nie miał specjalistycznych butów do siatkówki. Na pierwszych treningach był w starych szkolnych trampkach, po jakimś czasie dostał od rodziców pierwsze buty, które dalej ma w szafie na pamiątkę. W pierwszej klasie gimnazjum dostał się do akademii siatkarskiej i przychodził na codzienne treningi. Ciężka praca opłaciła się. Sukcesy Michała to: Mistrzostwo Śląska i Mistrzostwo Polski.
KRZYSZTOF KKORDELA
Klub UKS PIONIER JASTRZĘBIE – istnieje 26 lat, w zeszłym roku (2017) awansował do pierwszej ligi. Zawodnicy tego klubu mają na swoim koncie dużo indywidualnych sukcesów. W naszej szkole gościliśmy Krzysztofa Kordelę koordynatora i trenera, Stanisława Drożniaka, kandydata na mistrza (nazwa tytułu szachowego), oraz Monikę Kordelę, I kategoria szachowa. Młodzież gra w II Lidze i III lidze. Każdego roku jeżdżą na turnieje szachowe na Ukrainę, Węgry, Białoruś, Słowację, do Czech oraz Rosji, Serbii i Mołdawii.
Dzieciom bardzo podobały się zajęcia szachowe. Wszyscy chętnie słuchali opowieści o królu i wieży czy pionkach poruszających się po biało-czarnych polach szachownicy.
Goście zachęcili nasze dzieci i młodzież do gry w szachy, dlatego też w poniedziałek 8 października 2018 r. o godzinie 14.25 odbędzie się pierwsze spotkanie szachowe w naszej szkole.
Przygotowały Karolina Kostorz i Janina Bogusz-Wiśniewska