Jak nie czytam, jak czytam! 2018

adminOgłoszenie

Pod takim hasłem odbywa się ogólnopolska akcja bicia rekordu czytania przez jak największą ilość osób w tym samym momencie.
Już 8 czerwca o godz.10.00 III edycja największej akcji czytelniczej w Polsce. Nasza szkoła została zgłoszona do udziału w akcji (zarówno uczniowie, jak i nauczyciele). Tego dnia wszyscy zabieramy do szkoły dowolną książkę, jeśli ktoś zapomni, może pożyczyć w bibliotece od godz. 8.00.

O godz. 10.00 wszyscy czytamy przez 15 minut!

Swoją przyjaźń z książką okazujemy również przez przebranie się tego dnia za dowolną postać z książki. Wystarczy przebrać się za swojego ulubionego bohatera, aby poczuć się zupełnie inaczej.

Zapraszam do udziału również nauczycieli (może chociaż nietypowe nakrycie głowy?). Szczegóły organizacyjne u pani bibliotekarki Małgorzaty Koczor.

W tym roku zapraszamy uczniów i nauczycieli do publikowania na Facebooku i Instagramie zdjęć z akcji (najlepiej selfie z książką). Po opublikowaniu ich na którymś z portali proszę dodać hashtag #jakczytam i ustawić grupę odbiorców zdjęcia jako „publiczna”.