Śniadanie Daje Moc? Śniadanie Daje Moc!

adminAkcje, Wydarzenie

8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania – z tej okazji wiele szkół w Polsce (w tym i nasza) obchodzi Dzień Śniadanie Daje Moc. Celem organizacji obchodów tego szczególnego dnia jest zachęcenie uczniów i ich rodziców do utrwalania prawidłowych nawyków żywieniowych. Niestety, wciąż jeszcze wiedza nt. roli śniadania w diecie dziecka i zdrowego odżywiania jest za mała, o czym świadczą wyniki badań prowadzonych w szkołach: ponad 200 tysięcy dzieci wychodzi z domu bez śniadania lub przychodzą do szkoły bez drugiego śniadania. A przecież to dzięki śniadaniu uczniowie mają energię do nauki i siłę do zabawy.
W naszej szkole w tym roku akcję prowadziliśmy 8 i – nietypowo – 10 listopada, kiedy to klasa 4B przygotowała „matematyczne” kanapki, do czego zachęciła ich p. Lidia Machej (nietrudno się domyślić, że to pani od matematyki). Zdjęcia z akcji promującej zdrowe odżywianie i akcentującej rolę śniadania są w naszej galerii. ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA 🙂