Pasowanie pierwszoklasistów

adminUroczystości szkolne

12 października dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole podstawowej, zostały pasowane na uczniów, czyli włączone do społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tej uroczystości pod okiem swoich wychowawczyń: klasa 1A z p. Barbarą Królicą, a 1B z p. Iwoną Brudny. Ceremonię prowadziła Oliwia Ceglarek z 6A, o oprawę muzyczną dbała p. Basia, natomiast nad całością czuwała p. Iwona. Na początku – w części artystycznej – wystąpili uczniowie 4B, tj. Oliwia Brzoza, Zuzanna Śmiałkowska, Nadia Kuś, Oliwia Szczepanik i Marek Krawczak. Oprócz tego zaprezentowali się pierwszoklasiści, śpiewając i recytując wierszyki.
Druga część uroczystości – zgodnie z ceremoniałem – rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przejęci uczniowie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez p. dyrektor Barbarę Jędrzejczyk-Masłowską. Towarzyszące jej wychowawczynie wręczały swoim uczniom tarcze szkolne na znak przyjęcia w poczet uczniów naszej szkoły. Na zakończenie ceremonii poczet sztandarowy – w składzie: Dorota Burdzik (7B), Anna Starzykowska (7A) i Szymon Ledwoń (7B) – wyprowadził sztandar.
Po części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielkami przeszli do sal lekcyjnych, w których na pierwszaków oprócz drobnych podarunków, okolicznościowych dyplomów czekał słodki poczęstunek.
Z okazji pasowania na uczniów życzymy naszym najmłodszym uczniom słodkiego, miłego życia szkolnego i odrobinę goryczy, żeby wiedzieli, że życie to nie tylko przyjemności. Są też obowiązki…
Kilka zdjęć z imprezy można zobaczyć w naszej galerii. ZOBACZ.