Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

adminUroczystości szkolne

4 września br. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.00 na sali gimnastycznej. Zgodnie z tradycją po wprowadzeniu sztandaru przez poczet sztandarowy – w składzie: Dorota Burdzik (7b), Anna Starzykowska (7a) i Szymon Ledwoń (7b) – odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie hymn szkoły. W części oficjalnej głos zabrała p. dyrektor Barbara Jędrzejczyk-Masłowska, która powitała zebranych – szczególnie uczniów klas pierwszych – a nstępnie krótko nakreśliła, co czeka nas w nadchodzącym roku szkolnym, plany Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na zakończenia przemówienia złożyła serdeczne życzenia zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
W drugiej części obejrzeliśmy program artystyczny, który przygotowały: klasa 5A z p. Alicją Hebdą-Mycką, klasa 5B z p. Sebastianem Bartkiem oraz klasa 2A (gimnazjalna) z p. Moniką Kłapsią-Cicharską.
Po zakończeniu uroczystości poszczególne klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami, wysłuchawszy pogadanek o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły, wszyscy udali się na mszę św. do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej.